Kurz Ajurvédská masáž hlavy s marmovou terapií a olejovým ošetřením úst, uší, nosu a očí.

Datum: 19.03.2022, čas: 14:00 - 20:00

Místo konání: Etnomagic, Masarykova 59/1648, Ústí nad Labem

Telefon: 776 829 069


Ajurvédská masáž hlavy s marmovou terapií a olejovým ošetřením úst, uší, nosu a očí.

  • V ajurvédě je mnoho technik, pomocí kterých se čistí tělo k udržení harmonie 3 dóš-tridóš, tělesných konstitucí. Jednou z nich je masáž-abhjanga. Ajurvéda uvádí, že správná masáž, ochraňující před nemocemi a posilující pozitivně zdraví, omlazující člověka a léčící jeho nemoci, se provádí po celém těle včetně hlavy. Avšak i lokální masáž má své hluboké a silné účinky, zejména masáž hlavy širóabhjangy. Náplní tohoto kurzu není olejová masáž hlavy způsobem polévání parisika nebo potopení basti. Jde o masáž hlavy se stimulací marmických bodů a o olejové ošetření všech otvorů na hlavně. Dle ajurvédy se jedná o brány, kudy to těla vstupuje energie-prána a taktéž i vystupuje-apána. A nejen energie a smyslové vjemy těmito otvory proudí, ale jde i o možnost napadení těla bakteriemi, viry a jinými zárodky nemocí.
  • – Jednou z procedur je ošetření ústní dutiny a to kloktání nebo převalování oleje v ústech s předcházející očistou jazyka pomocí speciální škrabky, mající plno ozdravujících účinků.
  • – Karnapúrna = plnění uší olejem s předcházející masáží uší s marmovou terapií.
  • Lití teplého oleje do uší odstraňuje některé nemoci tohoto smyslového orgánu, bolesti uší, částečnou hluchotu, ale i nemoci související s tímto orgánem, např. bolesti hlavy, ztuhlá čelist, závratě, ale i nemoci zubů a dásní.
  • – Našja = očista nosních dutin s marmovou terapií.
  • Nos je vstupní cestou do mozku a vědomí. Prána neboli životní energie se dostává do těla nosem. Nečistoty v nosních dutinách způsobují suchost sliznice, tudíž dochází k dráždění alergeny, k následné náchylnosti častých rýmových onemocnění. Nebo může docházet k překrvení nosních dutin, ke zduření sliznice a ucpávání nosu, k jeho svědění, tvoření krust a nosních oparů.
  • -Neméně významným smyslovým orgánem jsou oči, jejich olejové ošetření se v ajurvédě nazývá Tarpan vidhi=koupání očí v oleji s předcházející masáží s marmovou terapií a uvolnění šíje. Tato procedura se doporučuje na unavené oči, suché, oteklé, bolestivé, začervenalé, k disharmonii tridóš. Olej se na oči nechá působit několik minut, čas je rozhodují k terapii působení na víčka, spojivky, bělmo, rohovku a panenku.
  • Součástí kurzu bude i krátké zasvěcení do očistných technik Pančkarmy s ukázkou néti= prolévání nosu slanou vodou.
  • Konáni kurzu  je podmíněno účasti nejméně 2 lidi

            Lektorka: Jarmila Krivkova
            Cena:  1400,- Kč

 

 


Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.