Kurz Ajurvédská masáž nohou s marmovou terapií .

Datum: 18.01.2020, čas: 14:00 - 20:00

Místo konání: Etnomagic, Masarykova 59/1648, Ústí nad Labem

Telefon: 776 829 069


 •  Ajurvédská masáž nohou s marmovou terapií
 • Pro marmovou terapii je třeba nejdříve provést tzv. oblastní masáž, tedy masáž určitých partií těla, která obecně otevírá pránickou energii marem a jednotlivé marmy více zpřístupňuje k jejich manipulaci. Tato regionální masáž s marmovou terapií aktivuje energii v uvedených částech těla a dále přináší hluboké, celistvé účinky příslušných marem na celé tělo.Na nohách a chodidlech se nacházejí marmy důležité pro příjem prány ze země, ale také k silnému vyzařování prány chůzí a pohybem. Marmické body jsou na nohou po jedné na každé straně. Marmy na pravé straně mají povzbuzující zahřívající účinky, kdežto na levé zase ochlazující zklidňující.

  Například marma nacházející se uprostřed stehna na přední straně má stimulací možnost působit na tkáňový mok, látkovou přeměnu tekutin a na vodní živlový prvek v celém těle.

  Terapeutický dotek představuje klíčovou metodu pro práci s marmami, stejně jako představuje hlavní přínos při práci s povrchem těla – při masáži. Další významný účinek přinášejí ajurvédské masážní oleje.

 • Masáž nohou teplým speciálně namíchaným olejem s ghí – mléčným tukem, mající hluboce uvolňujíci účinky na svaly, podkožní vrstvy a nervy.
  Uvolňují se usazené toxické látky, dochází k jejich odplavení.
  Stimulací marmických bodů dochází ke zlepšení průchodnosti prány – energie, k odstranění její blokace a tím k aktivaci různých tělesných funkcí.
  Marmová masáž přináší nejen uvolnění napětí svalového, ale i metální relaxaci a zároveň dochází k čerpání životní síly.
  Největší koncentrace marmických bodů je na ploskách nohou, které stimulací ovlivňují téměř celé tělo.
 • Čas kurzu: 14.00-20.00
 • Lektorka: Jarmila Krivkova
  Cena: 1000,- Kč
 • Pozn.: Aghyanga masáž je mastnější, je lepší si vzít na sebe vhodné oblečení
 • Konáni kurzu  je podmíněno účasti nejméně 2 lidi

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.